خانه / اخبار حمل و نقل / اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده

اجرای طرح ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده

%گاÙ

مدیرکل محیط زیست استان تهران اعلام کرد که بر اساس طرح جامع کاهش آلودگی هوا از امروز طرح ممنوعیت تردد خوردرو های فرسوده در تهران و ۸ کلانشهر دیگر اجرا می شود.

علی اشرفی پور در گفت و گو با پانا، با بیان اینکه طرح ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده با همکاری پلیس راهور انجام می شود، اظهار داشت: آغاز این طرح و تبیین راهکارهای اجرایی آن بسیار اهمیت دارد و در واقع توان و تخصص فنی و اجرایی بالای پلیس راهور در انجام این مصوبه را نشان می دهد.
مدیرکل محیط زیست استان تهران با اشاره به اجرای تدریجی این طرح خاطرنشان کرد: سعی می شود که در اجرای این مصوبه اگر موانعی هم وجود داشته باشد، برطرف کرد چرا که هدف اصلی اعمال محدودیت های ترافیکی برای جلوگیری از تردد این خودروها و موتورسیکلت ها است و هدف از رده خارج کردن خودروها نیست.
به گزارش پانا، در طرح جامع کاهش آلودگی هوا علاوه بر سازمان محیط زیست وزارتخانه های نیرو، نفت، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن – تجارت ، سازمان هواشناسی، استانداری ها و شهرداری های کشور در تدوین این طرح نقش داشته اند.

این طرح در شهرهای ( تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، خوزستان، آذربایجان شرقی، مرکزی و البرز) اجرایی می شود.
در این طرح سن فرسودگی خودروهای شخصی و کامیون‌ ها و کشنده‌ ها از ۲۵ به ۲۰، وانت بارها از ۲۰ به ۱۵، مینی ‌بوس از ۱۵ به ۱۰، میدل باس و اتوبوس های برون شهری از ۱۵ به ۱۲ و اتوبوس های شهری و موتورسیکلت ها از ۱۰ به ۸ سال کاهش یافت ضمن اینکه سن فرسودگی تاکسی ها همچنان ۱۰ سال باقی مانده است.

درباره‌ی مدیر سایت

مدیر سایت
.